Niebanalne sposoby na dekorację stołu weselnego

Dekoracje stołu ślubnego

Przyjęcie weselne to wyjątkowy wieczór, nic więc dziwnego, że Para Młoda chciałaby, aby chwile te upłynęły nie tylko w miłym towarzystwie, lecz również przy akompaniamencie wyjątkowej oprawy wizualnej.

Dekoracja Sali weselnej zazwyczaj nie jest problemem – wystarczy wizja, pomoc doświadczonego dekoratora wnętrz czy konsultanta ślubnego.

Warto pamiętać również o szczegółach, które na pierwszy rzut oka mogą nie wydać się istotne, jednak tak naprawdę – znacząco wpływają na to, jak goście czują się na naszym przyjęciu. Chodzi o dekorację stołu – oczywiście – kwiaty, misternie złożone serwetki, piękna porcelana – to jednak nie koniec możliwości, po jakie możemy sięgnąć w tym wyjątkowym dniu.


Wizytowniki – użyteczne i eleganckie


Pierwszym elementem o jakim koniecznie nie należy zapominać są karteczki z imionami i nazwiskami, dzięki którym twoi goście z łatwością odnajdą swoje miejsca przy stole. Dobrze przemyślany sposób rozplanowania miejsc siedzących pozwoli na chociażby uniknięcie kłótni, jakie mogłyby zdarzyć się, gdyby dwie od dawna skłócone osoby usiadły obok siebie. Jak wiadomo – niemal w każdej rodzinie można znaleźć dawne, niezakończone spory.  Tak więc – naprawdę warto wcześniej porozdzielać miejsca z troską o tego typu detale. W tym celu konieczne jest wybranie wizytowników –wachlarz możliwości jest naprawdę szeroki. W zależności od tego, jakie będą lepiej wpisywały się w stylistykę uroczystości, możemy wybierać spośród pudełeczek, ozdobnych miniaturek latarenek, dzwoneczków, porcelanowych napisów czy też porcelanowych figurek w kształcie Państwa Młodych. Na często misternie rzeźbionych uchwytach umieścić należy wizytówkę. Stojaczki na wizytówkę mogą stać się jednocześnie prezentem dla gości – będą one nie tylko pamiątką tego wydarzenia, lecz również z pewnością przydadzą się w domu – jako stojaczek na zdjęcie (na przykład ze ślubu).


Dodaj dekoracji blasku – świeczki i latarenki


Na stole weselnym z pewnością znajdzie się również miejsce dla odrobiny blasku.  Także w tym przypadku mamy wręcz nieograniczone możliwości – nabyć można świeczki o różnych kształtach i kolorach: mogą to być motyle, kule, świeczki w kształcie Pary Młodej czy sukni ślubnej. Prawdopodobnie bezpieczniejszym rozwiązaniem są mini latarenki, które nawet, jeśli się przewrócą – nie spowodują chociażby pożaru (o ile oczywiście są oszklone). Istnieje wiele różnych rodzajów latarenek – do charakteru przyjęcia weselnego pasują jednak przede wszystkim  białe i romantyczne. Nie mniej jednak, jeśli chcemy dodać dekoracji stołu nieco kontrastu i elegancji – możemy wybrać te w kolorze czarnym. Klasyczne modele to przede wszystkim latarenki w kształcie starodawnych lamp, te nieco bardziej subtelne to przede wszystkim klatki dla ptaków – ten motyw wykorzystuje się już od ponad 300 lat. Jeśli  więc chodzi o oświetlenie stołu w ten sposób – granicą jest jedynie nasza wyobraźnia.


Drobny upominek to więcej, niż tysiąc słów


Pragniesz, aby twoi goście poczuli się naprawdę wyjątkowo? Dzięki pudełeczkom na słodkie upominki możesz pokazać im, że naprawdę troszczysz się o to, jak zapamiętają ten szczególny wieczór. Także i w tym przypadku możesz sam zdecydować, co znajdą twoi najbliżsi – możesz podarować im te smakołyki, które naprawdę lubią – wystarczy, że wykorzystasz swoją wiedzę o ich upodobaniach, aby prezent ten został odebrany naprawdę bezpośrednio. Bez trudu znajdziesz pudełeczka, które idealnie wpiszą się w charakter uroczystości – wystarczy odnaleźć te, które będą harmonizowały z resztą ozdób. Może to być białe pudełeczko udekorowane koronką czy witrażem w kształcie róży, papierowa kareta, ozdobne wiadereczko przewiązane kokardką, pudełeczko w kształcie krzesełka bądź kuferek.

Te trzy, proste sposoby na uczynienie dekoracji jeszcze bardziej wyjątkową być może pomogą i tobie, podczas przygotowywania oprawy ceremonii. Mamy nadzieję, że powyższe porady pomogą Państwu wybrać coś, co doda magii temu szczególnemu wydarzeniu.


ornament