personalizacja wachlarzy personalizacja wachlarzy

 

Historia gorsetu 

Historia gorsetów

Podobnie jak biustonosz, gorset może pochwalić się równie bogatą historią i przeszłością pełną przemian, jednakże nie obejmującą tak długiego okresu czasu (firma Carnival Wholesale Bras została założona w czasach powojennych, w roku 1947 i od tego momentu zaczęła rozszerzać swoją działalność obejmując zasięgiem cały świat. Linia biustonoszy Carnival zawsze była liderem rynku). Jako element bielizny osobistej, gorset jest noszony w celu modelowania i kształtowania talii. Może być bielizną zakładaną na lub pod biustem z opcjonalnymi podwiązkami do pończoch.

Gorsety, kiedyś składające się z dręczących sznurowadeł i drutów, doznały radykalnych przemian, co można zaobserwować na podstawie linii gorsetów Carnival od lat 40-tych do dnia dzisiejszego. Początkowo tak mężczyźni jak i kobiety nosili gorsety w celach estetycznych i leczniczych by zwęzić linię talii, podtrzymać słabe mięśnie i wzmocnić plecy. Pierwsze gorsety wiązano na plecach, więc wymagały pomocy ze strony innej osoby by ścisnąć czyjeś ciało do rygorystycznej i jakże upragnionej formy.

Od XVI do XIX wieku gorsety posiadały fiszbiny w postaci sztywnych pasków zapewniających usztywnienie i wzmocnienie całej konstrukcji. Produkowano je z metalu, kości wieloryba czy nawet drewna. Ze względu na panujące obyczaje, kształty gorsetów mogły przybierać różne formy np. cylindryczne i ponętnie akcentować lub po prostu ukrywać ciało osoby, która je nosiła.

Gorset osiągnął najwyższy szczyt popularności w XVIII wieku. Niestety liczba jego użytkowników malała i całkowicie wypadł on z mody w latach 20-tych XX wieku, kiedy to został zastąpiony przez gorset elastyczny. W latach 40-tych i 50-tych nastąpiło krótkie wznowienie zainteresowania gorsetami w postaci modeli typu „waspie” noszonych by osiągnąć figurę klepsydry. Główną tkaniną używaną do produkcji gorsetów stał się drelich – materiał ze wzorem w jodełkę powstały z bawełny i/lub sztucznego jedwabiu – ze względu na swoją wytrzymałość i komfort noszenia. Dzisiejsze gorsety są więc elastyczne, stylowe i po prostu piękne dzięki najlepszemu doborowi tkanin i komforcie designu, który wiedzie nostalgiczną tradycję w kierunku nowoczesnej bielizny.

Firma Carnival zawsze była liderem w ofercie gorsetów zapewniając hurtową sprzedaż do największych sieci handlowych jak i sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

[pod zdjęciem]

Dzisiejsze gorsety są stylowe i piękne dzięki najlepszemu doborowi tkanin i komforcie designu, który wiedzie nostalgiczną tradycję w kierunku nowoczesnej bielizny.

 

BIUSTONOSZ a GORSET


Biustonosz to górna część bielizny przedstawiona w górnym lewym rogu tej strony. Gorset odnosi się do elementu bielizny poniżej talii (zdjęcie obok), która wyszczupla i poprawia sylwetkę, jednocześnie wspierając słabsze mięśnie i plecy. Gorset to cenny nabytek mody; jest zasadniczym elementem wpływającym na osiągnięcie wymarzonych kształtów ciała. Podobnie jak biustonosz, obejmuje i dopełnia kobiecą figurę. Obie te części garderoby mogą pochwalić się bogatą przeszłością i wielością przemian, przez które przeszły. Kiedyś tworzony z dręczących sznurowadeł i uciskających fiszbin z kości, dzisiaj gorset nie przypomina już swoich poprzedników dzięki radykalnym zmianom jakie dokonano w jego charakterze: jest elastyczny, wygodny i przede wszystkim piękny dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów i designu. Razem biustonosz i gorset zmieniają panny młode w piękne i zachwycone debiutantki oczekujące na bal swojego życia – spełniają sny niejednej kobiety o wyrafinowanej bieliźnie.

Firma Carnival oferuje pełną gamę biustonoszy i gorsetów. Wprowadzimy Cię w świat biustonoszy i gorsetów bezszwowych, bez ramiączek, bez pleców i takich o jakich nawet nie ośmieliłaś się marzyć…

ornament

              
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam